Haber

Mehmet Ali Birand, ölümünün 10. yılında anıldı

Safra kesesine stent takılması için Amerikan Hastanesi’nde yoğun bakıma kaldırılan Mehmet Ali Birand, doktorların tüm çabalarına rağmen 17 Ocak 2013’te 72 yaşında hayatını kaybetti.

Mehmet Ali Birand’ın ölümünün 8. yıl dönümünde eşi Cemre Birand, oğlu Umur Birand ve çalışma arkadaşları, Anadolu Hisarı Mezarlığı’ndaki türbesinde düzenlenen anmaya katıldı.

Birand’ın mezarına ailesi tarafından ‘Memoş’ yazılı küçük bir çelenk bırakıldı. Anmada Birand için Kur’an-ı Kerim okundu ve dualar edildi.

“Baktığım her yerde babamın yaptığı bir eser görüyorum”

Umur Birand, babasının ölümünün etkilerini hâlâ üzerinden atamadığını belirtti. “Her yıl aynı tarihte görev yapan arkadaşlarının ve ailesinin onu anmak için buraya gelmesi bizim için çok önemli bir olay. Benim için çok önemli ve duygusal bir gün. Bu duyguları tarif etmek zor. Çünkü ölümünün travması hala üzerimizden kalkmıyor. Onu dünkü gibi anıyoruz. Nereye baksam babamın, öğrencilerinden birinin bir eserini görüyorum.”dedim.

“Keşke yanımızda olsaydı”

Gazeteci Hasan Cemal “Birand benim en yakın arkadaşımdı. Yıllarca birlikte olayların peşine düştük. Gazetecilik hevesi hiç azalmadı. Türkiye’nin en değerli insanlarından biriydi. Onu çok özlüyorum. Keşke yanımızda olsaydı. Hele gazeteciliğin bu kadar yoğun olduğu bu dönemde. ölümcül darbeler aldı, gazeteciliği yaşatmak çok iyi oldu. Bir şeyler yapabileceğine inandım. Keşke yanımızda olsaydı.”dedi.

silvanhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu